Aktualności, Dobry Pellet

Program “Dobry Pellet”

Pragniemy poinformować, iż Green Supplements jest obecnie w trakcie procedury przystąpienia do nowego programu jakim jest program DOBRY PELLET. 

„DOBRY PELLET” to system kontroli i nadzoru jakości pelletu. Program polega na systematycznym, regularnym i kompleksowym monitorowaniu oraz ocenie jakości pelletu w łańcuchu dostaw od producenta do użytkownika końcowego, poprzez oznaczenie symbolem „DOBRY PELLET”. Opiekunem merytorycznym Programu jest spółka BIOCONTROL Sp. z o.o.  zaś partnerem merytorycznym – Polska Rada Pelletu.

Program skierowany jest do rzetelnych producentów / sprzedawców pelletu, którzy chcą oferować swoim Klientom najwyższej jakości produkt z czystych źródeł surowca. Pellet jest paliwem ekologicznym, odnawialnym oraz pomaga poprawiać jakość powietrza w naszym kraju. Program „DOBRY PELLET” ma na celu zapewnienie dostępności do najwyżej jakości pelletu przez użytkownika końcowego.

Widząc symbol „DOBRY PELLET” macie Państwo gwarancję, że producent, firma handlowa lub sprzedawca jest objęty wiarygodną kontrolą jakości pelletu, a użytkownik końcowy ma pewność, że pellet oznaczony znakiem „DOBRY PELLET” jest stale monitorowany poprzez regularne badania wykonane w kompetentnym i akredytowanym laboratorium badawczym, a aktualne raporty z wynikami badań potwierdzające jakość pelletu są wiarygodne, zweryfikowane i dostępne.

Program formalnie startuje od początku listopada i docelowo ma stać się krajowym systemem monitorowania jakości dla pelletu na cele grzewcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *